Strony internetowe

Porady i ciekawostki

Zastosowanie framework Laravel. Z czym poradzi sobie najlepiej?

Zastosowanie framework Laravel

Na rynku dostępnych jest wiele frameworków PHP, a jednym z najczęściej wybieranych przez programistów jest Laravel, którego pierwsza wersja pojawiła się na rynku w 2011 roku. Laravel jest narzędziem typu open source, opartym na innym frameworku – Symfony. Celem Laravela jest usprawnianie programowania bez uszczerbku na funkcjonalności produktu, upraszczając zadania, które są często używane podczas realizacji. Czym jest Laravel i z czym poradzi sobie najlepiej?

Zalety frameworka Laravel

Nie bez powodu Laravel pojawił się, jako najpopularniejszy framework w roku 2019. Przedstawimy więc kilka z jego zalet i funkcjonalności. Na zdecydowany plus wpływa bardzo dobrze udokumentowana struktura Laravela, wszystkie zagadnienia i problemy są dokładnie opisane i wspierane kursami video.

Framework ten cechuje również prostota i przejrzystość, co szczególnie upodobali sobie developerzy, którzy cenią sobie poukładaną strukturę kodu. Laravel posiada też wsparcie MVC, co daje sporo dodatkowych funkcji, które pozwalają na wielopoziomowy rozwój aplikacji. Największą zaletą Laravela są metody magiczne, pozwalające zaoszczędzić czas, a także pieniądze poprzez unikanie zbyt skomplikowanego i zbyt długiego kodu. Gotowe funkcje we frameworku są w stanie skrócić nakład pracy i tym samym, dzięki dopracowanym rozwiązaniom, umożliwiają stworzenie szerokiego wachlarza funkcjonalności i integracji z kolejnymi aplikacjami. A to przekłada się na niskie koszty!

Warto również wspomnieć o kolejnym ważnym pozytywnym aspekcie tego frameworka, jakim jest bezpieczeństwo. Opisywane przez nas narzędzie posiada jeden z najnowocześniejszych systemów uwierzytelniania, który zapobiega dostępowi niechcianym użytkownikom do chronionych materiałów oraz ogranicza możliwość wystąpienia ataków komputerowych, wynikających z luk w zabezpieczeniach.

Z czym najlepiej poradzi sobie Laravel?

Laravel wydaje się być idealny do projektów, w których musisz szybko opracować aplikację i nie chcesz wydawać dużo pieniędzy. Gdy zdecydujesz się pobrać Laravela, otrzymasz pakiet gotowych do użycia implementacji, które ułatwią pracę. Z drugiej strony nie każde rozwiązanie będzie dla ciebie przydatne i być może nigdy go nie użyjesz.

Laravel dobrze sprawdzi się również do budowania aplikacji zgodnych ze wzorem MVC, o którym wspominaliśmy wyżej. Jasne wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów, wygodne skróty do częstych zadań programistycznych i architektura MVC zapewniają narzędzia potrzebne do zbudowania oraz utrzymania dowolnej aplikacji. Laravel znajdzie swoje zastosowanie również w e-commerce, dzięki swojej skalowalności, wydajności i przejrzystej strukturze kodu.

Liczne zalety tegoż narzędzia mogłyby wskazywać na jego wszechstronność i uniwersalność, jednak każde narzędzie jest inne z punktu widzenia danego programisty, dlatego zawsze warto skonsultować wybór technologii z wykwalifikowanymi specjalistami z tego zakresu, którzy będą mogli wspomóc w wątpliwych kwestiach.