Strony internetowe

Porady i ciekawostki

Magento 2 – z czego wynika popularność platformy?

popularność Magento 2

Każdego dnia handel elektroniczny wzbogaca się o kolejne sklepy internetowe dostępne na cały świecie. Platformy sklepowe można tworzyć za pomocą różnych narzędzi i platform e-commerce, a jedną z nich jest Magento 2. Czym jest platforma Magento i dlaczego stała się aż tak popularna? Sprawdźmy to!

Co to jest Magento?

Magento 2 jest jedną z najbardziej popularnych platform e-commerce na rynku, opartą na otwartym kodzie źródłowym. Obecnie, Magento obsługuje około 12% wszystkich dostępnych obecnie sklepów internetowych i obsługuje transakcje o wartości ponad 115 miliardów dolarów rocznie. Wśród firm, które wykorzystują ten rodzaj oprogramowania można wymienić wiele marek jak np. Sigma Beauty, Ford, Liverpool czy Christian Louboutin.

Dlaczego Magento 2 to najlepsza platforma e-commerce?

Magento jest uważane za jedną z najlepszych platform dostępnych na rynku, co z pewnością podkreśla fakt wybrania tego oprogramowania, jako platformę numer jeden przez cztery kolejne lata z rzędu, począwszy od 2013 roku. Dlaczego jednak zjednała sobie aż tylu wielbicieli? Poniżej przedstawiamy kilka powodów.

Technologia open source

Magento 2 jest technologią open source, dlatego każda firma – nawet początkująca, może bezpłatnie korzystać z oprogramowania. Korzystanie z rozwiązań open source pozwala zaoszczędzić na opłatach licencyjnych, ale również umożliwia modyfikację kodu źródłowego zgodnie z wymaganiami.

Ogromne możliwości

Magento ma szeroką gamę funkcjonalności, których brakuje innym platformom e-commerce. Dzięki Magento można obsługiwać wiele lokalizacji, zarządzać wieloma sklepami w wielu językach, wielu walutach i wielu cenach. Magento umożliwia także zmianę ceny produktów w zależności od grup klienta, możliwości jest wiele, dlatego to narzędzie daje potężne możliwości na wielu płaszczyznach.

Jest skalowalny

Rozpoczynając własną działalność, staramy się myśleć o rozwoju. Dynamika wzrostu naszego biznesu jest różna, jednak zawsze z tyłu głowy tli się większa sprzedaż i większa ilość produktów. Magento to platforma, która z łatwością radzi sobie z tysiącami produktów i może obsłużyć tysiące transakcji w ciągu godziny.

Przyjazny dla urządzeń mobilnych

Zdecydowana część ruchu w Internecie pochodzi z urządzeń mobilnych, dlatego konfiguracja sklepu dla smartfonów i tabletów jest niezbędna, by zapewnić sukces własnej platformie. Magento 2 jest przyjazne
dla urządzeń przenośnych, pozwalając na stworzenie strony mobilnej i zapewniając klientowi najlepsze możliwe wrażenia z korzystania
z witryny.

Duża społeczność

Obecnie, wybór Magento może być również uwarunkowany jego dużą społecznością – właśnie dlatego, że jest tak często użytkowany. Duża społeczność pomaga otrzymać szybkie wsparcie i opracowuje wiele wtyczek oraz rozszerzeń. Pomoc techniczna jest również łatwo dostępna, dlatego w przypadku problemów, zasobów do jego rozwiązania jest bardzo dużo.

Magento 2 oferuje potężne możliwości, dlatego jest dobrze znanym rozwiązaniem. Jeśli szukasz platformy z dużą liczbą funkcjonalności i konfigurowalnym rozwojem, warto postawić właśnie na tę opcję.