Strony internetowe

Porady i ciekawostki

Dobra strona internetowa dla firmy – elementy i cechy

Strona internetowa to bardzo ważne narzędzie, które pozwala na budowanie własnej marki w sieci. Aby strona internetowa przynosiła wymierne efekty, zachęcała użytkowników do jej przeglądania, a także promowała dobrze markę musi być oparta na zasadach, które sprawią, że strona stanie się niezwykle skuteczna. Poznaj zasady, o których musisz pamiętać budując dobrą i skuteczną stronę internetową.

Jakie cechy powinna posiadać dobra firmowa strona www?

Przyjazny interfejs strony internetowej

Użytkownikom i gościom odwiedzającym Twoją stronę internetową wystarczy zaledwie kilka sekund, aby ocenić czy strona jest przejrzysta i przyjazna. Budując stronę internetową przede wszystkim należy pamiętać o przejrzystości, która wpływa na łatwe i sprawne poruszanie się po witrynie. Warto dlatego wszystko dokładnie zaplanować. Rozmieszczenie poszczególnych zakładek, zdjęć, banerów reklamowych czy treści powinno wpływać na łatwe poruszanie się po stronie. Im szybciej potencjalny klient będzie mógł odnaleźć, to czego poszukuje tym większe prawdopodobieństwo, że strona internetowa zaangażuje go do działania, a także sprawi, że pozostanie na niej przez dłuższy czas.

Treści umieszczane na stronie

Jeśli strona internetowa służy jako narzędzie do tworzenia i rozwijania e-biznesu musi posiadać odpowiednie treści, które zainteresują potencjalnego klienta, ale także odpowiedzą na jego wymagania. Jakie treści umieszczać? Przede wszystkim takie, które są konkretne, rzeczowe i zwięzłe. Nadmiar treści nie jest wskazany z uwagi na to, że wprowadza chaos i dekoncentrację klienta.

Bardzo popularne i jednocześnie skuteczne jest używanie języka korzyści. Nasycając cały tekst odpowiednimi argumentami, które podkreślają korzyści płynące z zakupu danego produktu czy skorzystania z usługi sprawiamy, że klient odnosi wrażenie, że to właśnie nasza firma jest tą, która spełnia wszystkie jego oczekiwania.

Treści optymalizowane pod kątem SEO

Kolejną zasadą, która prowadzi do sukcesu stronę internetową jest optymalizacja treści pod kątem SEO. Niewątpliwie najważniejszym jest aby treści umieszczane na stronie internetowej były wartościowe dla użytkowników, ale nie można również zapominać o tym, by były one odpowiednio optymalizowane pod kątem SEO. Używanie odpowiednich fraz oraz słów kluczowych sprawia, że nasza strona internetowa zyskuje lepszą pozycję w wyszukiwarce dzięki odpowiedniemu pozycjonowaniu.

To z kolei przekłada się oczywiście na łatwiejsze wyszukiwanie strony przez użytkowników i częstsze jej odwiedzanie przez nowe grono odbiorców. Jeśli na naszej stronie pojawiać się będzie spora ilość tekstu warto pomyśleć o odpowiednim jego rozmieszczeniu. Lepiej podzielić tekst na kilka mniejszych – przede wszystkim dlatego, że jest łatwiejszy do odczytania przez użytkowników jak i przez roboty, które zazwyczaj nie odczytują całości tekstu.

Responsywna strona internetowa

Użytkownicy oraz potencjalni klienci coraz częściej korzystają z urządzeń mobilnych do przeglądania zarówno mediów społecznościowych, jak i odwiedzania stron internetowych. Aby użytkownik mógł prawidłowo odczytywać treści i korzystać ze strony internetowej wymagane jest odpowiednie jej dopasowanie do urządzeń mobilnych. Responsywna strona internetowa pozwala na dostosowanie jej do urządzeń mobilnych, dzięki czemu użytkownicy w łatwy sposób mogą korzystać z wszystkich jej opcji.

Firmowa strona internetowa w dzisiejszych czasach to konieczność o tym wie i słyszał już chyba każdy. Własna witryna wpływa znacznie na poprawę wizerunku, pozyskiwanie nowych i cennych klientów oraz kontaktów biznesowych. W poniższym tekście przeczytasz o tym co powinno znajdować się i w co powinna być wyposażona strona by w pełni wykorzystywała jej potencjał oraz realizowała zamierzony cel.
cechy dobrej strony firmowej

Co powinna zawierać dobra strona internetowa?

 • budzić zaufanie potencjalnych klientów
 • potwierdzać, że jesteś rzetelnym dostawcą usług, informacji
 • kreować pozytywny wizerunek marki

Niezbędne elementy strony firmowej

 • Oferta – to podstawowa i najważniejsza podstrona, jeśli chcesz być traktowany poważnie przez klientów. Użytkownik, który wejdzie na Twoją stronę poza tym, że wie w jakiej branży działasz powinien dostać jasne informacje w czym możesz mu pomóc i w jaki sposób odbywa się ten proces.
 • O nas – ta podstrona powinna zawierać wszystkie niezbędne informacje, które mogą wpływać na decyzje kupującego. Z podstawowych wiadomości powinniśmy umieścić tam informację o tym jak długo firma funkcjonuje na rynku, jakie są jej osiągnięcia, certyfikaty i co nowego Wasza firma wnosi do branży.
 • Realizacje i referencje – To bardzo cenna część strony, która może znacznie wpłynąć na decyzje klienta o wybraniu właśnie Twoich usług, jeśli możesz pochwalić się wykonanymi pracami – świetnie, posiadasz dodatkoworeferencje – jeszcze lepiej i koniecznie nie zapomnij umieścić ich w widocznym miejscu. Bo nie ma lepszego sposobu na reklamę swoich usług jak opinia zadowolonego klienta.
 • FAQ (Frequently Asked Questions) –  Czyli najczęściej zadawane pytania. Podstrona wpływa zarówno na pozycjonowanie ze względu na używanie tam fraz kluczowych dla Twojego biznesu. Może zaoszczędzić również Twój czas, ponieważ internauci zamiast zasypywać Twoją skrzynkę mailami, mogą znaleźć właśnie na tej podstronie odpowiedź na nurtujące ich pytania.
 • Kontakt i formularz – Nie ma chyba nic gorszego dla Twojego biznesu niż klient, który chciałby podjąć współpracę, a ma problem ze skontaktowaniem się z Twoją firmą. Brak łatwo dostępnej i widocznej opcji kontaktu to jedna z największych wtop jakie może zaliczyć firma posiadająca stronę internetową. Formularz powinien być uproszczony do minimum tak aby osoba, która chce się skontaktować nie zrezygnowała w połowie..
  Zadbaj, aby opcja kontakt była łatwo dostępna a najlepiej wyróżniona graficznie.

  Blog – niezbędny element dobrej strony www

  To ważne miejsce z 3 istotnych względów

 • SEO – nie jest tajemnicą, że na pozycje w wyszukiwarce w głównej mierze wpływa ilość oraz jakość zoptymalizowanych pod słowa kluczowe treści. Dlatego blog może być doskonałym elementem, dla podniesienia pozycji strony internetowej.
 • Wizerunek experta – pisząc o zagadnieniach z Twojej branży, a przy tym udzielając cennych wskazówek zwyczajnie pokażesz, że znasz się na tym co oferujesz.Może to cennie wpłynąć na wzrost zaufania do Twoich usług.
 • Pozytywny wizerunek firmy i potwierdzenie tego że funkcjonuje. Obecnie blogowanie przez firmy jest dość powszechne, przez to firma, która nie prowadzi bądź posiada nieaktualne treści, może zostać źle odebrana.

Strona musi być atrakcyjna – to jeden z decydujących aspektów przy tworzeniu strony internetowej. Możesz mieć dopracowane wszystkie wyżej wymienione elementy, ale jeśli Twoja strona będzie odstraszać swoim wyglądem to znaczna część użytkowników zwyczajnie wyjdzie poszukać kogoś innego bez zastanawiania jak atrakcyjną ofertę posiadasz. Jedną zważnych zasad funkcjonowania firmy w internecie jest właśnie to abyprzykuć uwagę. Ze słabym projektem graficznym jest to mało możliwe.

 • Ważną kwestią jest to aby projekt graficzny nie był szablonem, który może mieć każdy.Warto zapłacić trochę więcej i mieć dedykowany projekt graficzny, stworzony od podstaw pod naszą grupę docelową. O problemach jakie możesz mieć decydując się na gotowy szablon przeczytasz tutaj
 • RWD –  Czyli Responsive Web Design to technika tworzenia stron internetowych, które automatycznie dostosowują się do rozdzielczości ekranu na jakim będą wyświetlane.Responsywna strona to podstawa w dzisiejszych czasach, patrząc na stale rosnący ruch z urządzeń mobilnych, który według badań już przerósł ten pochodzący z tradycyjnych urządzeń jakimi są komputery czy laptopy.

Z pomocą dobrze stworzonej strony internetowej możesz zbudować wiarygodny i profesjonalny obraz firmy w internecie. Z uwagi na to, że znaczna większość ludzi poszukuje zarówno informacji, usług i towarów właśnie w internecie. Posiadanie tam dobrze zoptymalizowanego narzędzia jakim jest strona internetowa wydaje się być oczywiste.

Podsumowanie – Dobra strona internetowa

W dzisiejszych czasach strona internetowa to bardzo ważny element promocji w internecie. Dlatego jej odpowiednie zbudowanie poprowadzi Twoją markę do sukcesu. Tworząc ją warto pamiętać o zasadach, które przede wszystkim pozwolą na łatwe poruszanie się po stronie, korzystanie z jej funkcjonalności, ale również przewagę nad konkurencją. W ten sposób możemy łatwo wypromować własną markę oraz dotrzeć do większego grona odbiorców. Dobra strona internetowa to połowa sukcesu, by zaistnieć w e-biznesie.