Dobra strona internetowa, czyli jaka?

Strona internetowa to bardzo ważne narzędzie, które pozwala na budowanie własnej marki w sieci. Aby strona internetowa przynosiła wymierne efekty, zachęcała użytkowników do jej przeglądania, a także promowała dobrze markę musi być oparta na zasadach, które sprawią, że strona stanie się niezwykle skuteczna. Poznaj zasady, o których musisz pamiętać budując dobrą i skuteczną stronę internetową.

Przyjazny interfejs strony internetowej

Użytkownikom i gościom odwiedzającym Twoją stronę internetową wystarczy zaledwie kilka sekund, aby ocenić czy strona jest przejrzysta i przyjazna. Budując stronę internetową przede wszystkim należy pamiętać o przejrzystości, która wpływa na łatwe i sprawne poruszanie się po witrynie. Warto dlatego wszystko dokładnie zaplanować. Rozmieszczenie poszczególnych zakładek, zdjęć, banerów reklamowych czy treści powinno wpływać na łatwe poruszanie się po stronie. Im szybciej potencjalny klient będzie mógł odnaleźć, to czego poszukuje tym większe prawdopodobieństwo, że strona internetowa zaangażuje go do działania, a także sprawi, że pozostanie na niej przez dłuższy czas.

Treści umieszczane na stronie

Jeśli strona internetowa służy jako narzędzie do tworzenia i rozwijania e-biznesu musi posiadać odpowiednie treści, które zainteresują potencjalnego klienta, ale także odpowiedzą na jego wymagania. Jakie treści umieszczać? Przede wszystkim takie, które są konkretne, rzeczowe i zwięzłe. Nadmiar treści nie jest wskazany z uwagi na to, że wprowadza chaos i dekoncentrację klienta.

Bardzo popularne i jednocześnie skuteczne jest używanie języka korzyści. Nasycając cały tekst odpowiednimi argumentami, które podkreślają korzyści płynące z zakupu danego produktu czy skorzystania z usługi sprawiamy, że klient odnosi wrażenie, że to właśnie nasza firma jest tą, która spełnia wszystkie jego oczekiwania.

Treści optymalizowane pod kątem SEO

Kolejną zasadą, która prowadzi do sukcesu stronę internetową jest optymalizacja treści pod kątem SEO. Niewątpliwie najważniejszym jest aby treści umieszczane na stronie internetowej były wartościowe dla użytkowników, ale nie można również zapominać o tym, by były one odpowiednio optymalizowane pod kątem SEO. Używanie odpowiednich fraz oraz słów kluczowych sprawia, że nasza strona internetowa zyskuje lepszą pozycję w wyszukiwarce dzięki odpowiedniemu pozycjonowaniu.

To z kolei przekłada się oczywiście na łatwiejsze wyszukiwanie strony przez użytkowników i częstsze jej odwiedzanie przez nowe grono odbiorców. Jeśli na naszej stronie pojawiać się będzie spora ilość tekstu warto pomyśleć o odpowiednim jego rozmieszczeniu. Lepiej podzielić tekst na kilka mniejszych – przede wszystkim dlatego, że jest łatwiejszy do odczytania przez użytkowników jak i przez roboty, które zazwyczaj nie odczytują całości tekstu.

Responsywna strona internetowa

Użytkownicy oraz potencjalni klienci coraz częściej korzystają z urządzeń mobilnych do przeglądania zarówno mediów społecznościowych, jak i odwiedzania stron internetowych. Aby użytkownik mógł prawidłowo odczytywać treści i korzystać ze strony internetowej wymagane jest odpowiednie jej dopasowanie do urządzeń mobilnych. Responsywna strona internetowa pozwala na dostosowanie jej do urządzeń mobilnych, dzięki czemu użytkownicy w łatwy sposób mogą korzystać z wszystkich jej opcji.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach strona internetowa to bardzo ważny element promocji w internecie. Dlatego jej odpowiednie zbudowanie poprowadzi Twoją markę do sukcesu. Tworząc ją warto pamiętać o zasadach, które przede wszystkim pozwolą na łatwe poruszanie się po stronie, korzystanie z jej funkcjonalności, ale również przewagę nad konkurencją. W ten sposób możemy łatwo wypromować własną markę oraz dotrzeć do większego grona odbiorców. Dobra strona internetowa to połowa sukcesu, by zaistnieć w e-biznesie.


Dodaj komentarz